EFSANE BAŞKANDAN DEDİKODULARA CEVAP « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

EFSANE BAŞKANDAN DEDİKODULARA CEVAP

Bu haber 27 Ocak 2019 - 16:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti’nin Turgutlu’da belediye başkan adayı açıklamaması sonrasında, AK Parti’den istifa ederek Büyük Birlik Partisi’nden belediye başkan adayı olarak açıklanan 2004-2014 yılları arasında 2 dönem belediye başkanlığı görevinde bulunmuş olan Serhat Orhan, seçim süreci, öncesi ve sonrasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CUMHUR İTTİFAKININ ADAYIYIM

               Kendisinin de Cumhur İttifakının bir diğer partisi olan BBP’den aday olduğunu açıklayanMustafa Serhat Orhan “Ben çok net olarak şunu söyleyeyim benim aday olmam elbette ki kendi isteğimle oldu ama Turgutlu halkının 5 yıllık mevcut belediyenin hizmet anlayışından şikayetlerinden kaynaklandı. Burada başarılı bir belediye yönetimi olmuş olsaydı Serhat Orhan’ı halk gönlünde bir yerlere taşımış olmazdı. Bende siyaset sahnesinden çekilmiş olurdum. Sosyal medyada ve birebir görüşmelerde aday olmamı kesinlikle insanlar istedi. Şimdi nihai bir karar vermem gerekti bir tarafta cumhur ittifakının adayı, diğer tarafta ise millet ittifakının adayı. Peki halkın isteği ne olacak, halkın tercihi ne olacak. Halk şuanda gerçekten düşüncesine ve oyuna ipotek konulmasına karşı çıkıyor. Benim görüştüğüm AK parti tabanında şöyle bir düşünce var. Biz ya oyumuzu kullanmayacağız, boş atacağız. Ya da cumhur ittifakının adayı diye gösterilen kişiye değil karşı taraftaki bir adaya vereceğiz. Ne olur çık. Bu 10 kişi 100 kişi değil binlerce kişi. Bunun üzerinde BBP genel başkanı Mustafa Destici ile görüşme talep ettim ve görüştüm. Açıklama yapılmadan önce kendisine ben ne olursa olsun belediye başkanı adayı olayım belediye başkanım olayım derdinde değilim. Mustafa Destici’ye  AK Parti Turgutlu’da aday çıkarır, yada başka birini aday gösterirse sizden aday olmam dedim. AK Parti buradan aday göstermez ve sizde beni düşünürseniz adayınız olmak isterim dedim. Bu gerçekleşti. Hiçbir ön şartsız adaylığımı açıkladılar. Bende emeği olan ve Turgutlu’da ki bir çok projede imzası olan sayı Bülent Arınç’ı da ziyaret ederek helallik aldım. AK Partideki arkadaşlar şimdi şöyle bir eleştiride bulunuyorlar. Biat. Arkadaşlar biat Allaha yapılır. Cumhur ittifakına tabiyiz diyorlar peki ben neredeyim. Bende cumhur ittifakının içindeyim. Cumhur ittifakının içinde olan bir partiden aday oluyorum. Bana 3 partiden teklif geldi ve onları kabul etmedim. Bende Cumhur ittifakının Turgutlu’daki bir diğer adayıyım” dedi.

CUMHUR İTTİFAKINA KESİNLİKLE İHANET ETMEDİM

               Turgutlu’da millet ittifakının  adayının seçilme şansı daha yüksekti diyen Mustafa Serhat Orhan “AK Parti seçmeni Cumhur ittifakının adayı denilen mevcut belediye başkanına oy vermeyecek. Benim yaptığım ziyaretler, değerlendirmeler hatta anketler bunu gösteriyor. Burada millet ittifakının adayının seçilme şansı daha yüksek. Ben cumhur ittifakına kesinlikle ihanet etmedim. Hatta ve hatta cumhur ittifakına destek sağlıyorum. Biz buraya hizmet etmek için geldik. Benim işimde, gücümde Turgutlu. Ben 10 sene Turgutlu belediye başkanlığı yaptım. Hep şunu söyledim ittifakla aynı dili konuşlan belediye. Bu süreçte Turgutlu’nun cumhuriyet tarihinden bu yana görmediği hizmetleri yaptık. Adliye binası, fakülte, meslek yüksek okulu, bir çok takımda olmayan stadyum, kapalı spor salonu ve spor alanlarından, doğalgazına kadar” dedi.

AÇIK OTURUMA DAVET EDİYORUM

Serhat Orhan “Buradan da çağırıyorum Çetin Akın’ı da Turgay Şirin’i de bir açık oturuma davet ediyorum. Eğer samimilerse, bu memleketi çok düşünüyorlarsa, istedikleri bir salonda, istedikleri bir yöneticin nezdinde 3 tane belediye başkan adayı bir araya gelelim.  Benim dönemi tartışalım, Turgay bey’in dönemini tartışalım ve gelecek dönemi tartışalım. Ben bunu restleşme anlamında söylemiyorum. Ben BBP’den aday olarak Turgutlu halkının bir isteğini yerine getirdim. Ama maalesef büyükşehir yasasının getirdiği avantajları Turgay bey hiç iyi kullanmadı. Adedini bilemem bütçeye gelen parayı tam bilemem ama herhalde Urganlı, Derbent, Avşar, Çıkrıkçı gibi bir çok benzeri mahallelerden gelen gayrimenkul ve arazileri satarak çok ciddi bir bütçe geldi” dedi.

BEN CENGİZ ERGÜN’LE DAHA İYİ ANLAŞIRIM

Manisa Büyükşehir Belediye başkanı Cengiz Ergün’le kendisi belediye başkanı olsaydı daha iyi anlaşacağını ve daha fazla hizmet alacağını söyleyen Serhat Orhan “Çok samimi söylüyorum benim dönemimde yaptığım yollar aklı olan kişinin yapacağı yollardı.  Atatürk bulvarında ve Kervan yolunun neresinde çökme var. Benim yaptığım yolun maliyeti 3 liraysa, büyükşehir belediyesi ve Turgutlu belediyesinin altına beton, demir ve üstüne parke taş olarak yaptığı yollar 3 katı maliyetli. Sosyal medyada yazıyorlar Serhat Orhan’ın yaptığı yollar evet ucuzdu ama çöktü. Neresi çökmüş arkadaşlar.  Atatürk bulvarına ve Kervan yoluna baksınlar. Beni kimse susturamaz arkadaşlar. Partimiz ne karar verirse onla hareket ederim, Büyükşehirde Cumhur ittifakının adayı belki Cengiz Ergün desteklenecek ben onu bilmem ama ben onu da eleştiririm.  15 milyon TL para harcadılar Irlamaz Çayına. 15 Milyon TL’yi Irlamaz’a parke, taş döşenmiş yerin üstüne beton dök bir daha taş döşe ben bunları konuşacağım.   Ben hep şunu söyledim İktidarla aynı dili konuşan belediye. Ama 2014’de Büyükşehirle, Turgutlu Belediyesi AK Parti’li olsun dedim. Benim partim olmadı MHP’ oldu. Buyurun Cengiz Ergün’e sorun memnun mu Turgay Şirin’den.  Hizmet anlamında her ortamda söylüyor benim kuyumu kazıyor.  Çok güzel yollar yapıldı. Yapılanlarıda kabul ederim ve hakkını veririm. Bizde çok yoğun bir araç trafiği var. Bu gün benim yaptığım Kervan yolu ile Atatürk bulvarına bakın birde büyükşehir ve Turgutlu belediyesinin yaptığı kaldırımların genişletilmiş olduğu yollara bakın. Akçakmak, Piyaleoğlu ve 7 Eylül yoluna. Çok ciddi bir otopark sorunu var. İnsanlar buna isyan ediyor. Bunun için Turgutlu belediye başkanı çıkacaktı Cengiz başkanım sen Manisa’da yapıyorsun ama Turgutlu buna uygun değil.  Kaldırımları eski seviyesinde tutalım bir bölüme araç park edelim. Hanımlar beni arıyor kaldırımlar genişlediği ve dönerken araçlarının lastiklerini sürttükleri için tekerlerinin patladığını belirterek sitem ediyorlar. Büyükşehir belediyesi  bir caddeyi yapıyor akabinde Turgutlu Belediyesi bir yan sokağa bitmeden giriyor. Halk doğal olarak isyan halinde. Bakın ben belediye başkanı olayım Cengiz beyde Büyükşehir belediye başkanı olsun Turgay beyden çok daha iyi anlaşırım ve çok daha iyi hizmetler getiririm “ dedi.

FETÖ’YE DELİKLİ KURUŞUM GEÇMEDİ

Hakkında yapılan FETÖ söylemlerine de açıklamada bulunan Mustafa Serhat Orhan “Hakkımda çıkan FETÖ muhabbetleri sonrasında kendimden şüphe etmeye başladım. Eveli gün gittim sabıka kaydımı istedim. Cumhuriyet savcılığından sabıka kaydımı avukatım ile aldım. Bembeyaz bir kağıt hiçbir sabıka kaydı yok. Size şunu söyleyeyim ben FETÖ konusunda bir tanığım. 16 sayfa Cumhuriyet savcısına FETÖ konusunda ifade verdim. Bu 16 sayfa 2004-2014 yılları arasında FETÖ örgütü ile ilgili Turgutlu’da neler yaşadıysam birebir anlattım. Gündüzalp okullarından, İbret öğrenci yurduna Turgutlu belediyesinden yapılan ve yapılmayan yardımlar ve destekler. Peki yapılmayan nedir. Turgutlu Belediyesi meclisinden ibret öğrenci yurdu için 500 bin lira yardım kararının çıkarılması ve daha sonra Yavuz Semizler ve MHP’li üyeler tarafından konunun bölge idari mahkemesine gitmesi ve bizim yardımı vermemiz. Yapılan nedir parke taş, boya badana ve benzeri işler. Bunların hepsini biz tüm Turgutlu’daki okullara yaptık. Bunun dışında ne şahsımın ne de şirketin FETÖ’ye delikli kuruş yardımı olmamıştır. Benim FETÖ ile yakından uzaktan hiçbir ilgim yok. FETÖ ile ilgilide bu güne kadar bir soruşturmaya da tabi olmadım. Sadece cumhuriyet savcılığı tarafından 10 yıllık görev sürecimde yaptıkları soruldu ve anlattım. Bununla ilgili olarak bir sıkıntı olsaydı benimle ilgili dava açılırdı. Benimle ilgili olarak dedikodu derecesinde bunları yayıyorlar bende diyorum ki o zaman Turgutlu Kamuoyunun önüne belge koyun. Bunlar siyasetin ve politikanın çirkin yüzü, bunu yapanları Allah’a havale ediyorum. 2014 seçimlerinde de sayın belediye başkanım gerçi kabul etmiyor ama. Ben onun videolarını ve ispatını zamanı gelince söyleyeceğim. Devleti soyanın milleti soyanın cenaze namazı kılınmaz ifadesi var. Sonra 2015 Mayıs’ta Osman Özkızılcık’ın sorusuna da bu güne kadar biz Serhat Orhan’la ilgili hiçbir yolsuzluk görmedik, bende hiçbir ortamda Serhat Orhan’la ilgili ne seçimden önce ne de seçimden sonra konuşmadım. Zamanı gelince bunlar kamuoyuna sunulacak ve halk buna göre tercihini yapacak. Ben şuan da yarışa parti olarak Cumhur İttifakının en küçük partisi ile başlıyorum. Ama benim arkamda Turgutlu halkı var. Buna çok güveniyorum. MHP’nin anketinde, Büyükşehirin anketinde ben çıkıyorum. Ama 2 aylık süreçte halk tercihi buradan alır başka bir yere taşırsa buna da saygı duyarım” dedi

Kaynak; https://www.turgutlulu.com/siyaset/serhat-orhan-turgutlu-daki-adaylari-acik-oturuma-davet-h77491.html

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.