Alparslan Türkeş Kavşağı Drone İle Görüntülendi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Alparslan Türkeş Kavşağı Drone İle Görüntülendi

Bu haber 21 Ocak 2019 - 7:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

        Turgutlu tarihinin en büyük yatırımı Alparslan Türkeş Kavşağı’nda sona yaklaşılan ikinci etap üst yapı çalışmaları drone ile görüntülendi. Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı’ndan Atatürk Bulvarı’na bağlantı yolunun açıldığı projede peyzaj çalışmaları son hızla devam ederken, Alparslan Türkeş Meydanı’nı kapsayan alan içerisindeki çalışmaların da tamamlanma aşamasında olduğu görüntülendi.

            Turgutlu’nun bin 750 metre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun battı-çıktı olma özelliğini taşıyan en yüksek maliyetli yatırımı Alparslan Türkeş Kavşağı’ndaki üst etap çalışmaları drone ile görüntülendi. Üst yapıda asfaltlama ve peyzaj çalışmalarının son hızla devam ettiği, projenin merakla beklenen Küçük Sanayi Sitesi girişindeki yeni üst ve alt geçit imalatlarının da tamamlanma aşamasında olduğu görüntülendi. Alparslan Türkeş Meydanı, Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı, Mimar Sinan Caddesi, Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi bölgesini kapsayan tüm alan kuşbakışı görüntüsüyle de göz doldurdu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin finansmanıyla hayata geçen projede Manisa Byükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Turgutlu’nun bugünü ve yarınlarına önemli bir imza attıklarını söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Günü kurtaran değil geleceği inşaa eden hizmet ve yatırımlarımızın en güzel örneği Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı oldu. Gelecek nesiller için hayat bulan en önemli projemizde sona geldik. Halkımızın can ve mal güvenliği herşeyden önemli dedik ve çok şükür gereğini yerine getirdik. Böylesi önemli bir yatırım ilçemizin kazancıdır. Peyzaj çalışmalarıyla da eskisinden çok daha güzel ve esteik görünüm ortaya çıkacak.  Sayın Cengiz Ergün Başkanımızla el ele çok daha güzel yatırım ve hizmetlerde buluşacağımıza dair inancımız tam. Allah herkesten razı olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.