Manisa da Halk Müziği Ziyafeti « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Manisa da Halk Müziği Ziyafeti

Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı.

Bu haber 18 Ocak 2019 - 13:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı.

Manisa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu yeni yılın ilk konserinde Kültür Merkezi Lale Salonu’nda sahne aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konsere Manisalıların da ilgisi büyük oldu. Sener Akıncı eşliğinde Anadolu’nun birçok yöresinden türkülerin seslendirildiği gecede orkestra ve koronun muhteşem performansı, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Büyükşehir Belediyesi Dans Topluluğu da gerçekleştirdiği gösterilerle büyük beğeni topladı.

‘Abalının Cepkeni’, ‘Güldaniyem’, ‘Acı biberim acı’, ‘Söğüdün Erenleri’, ‘Bu Dervişlik Bir Dilektir’, ‘El Vurup Yaremi İncitme Tabip’, ‘İndim Dere Irmağa’ gibi Anadolu’nun farklı yörelerinden birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gece halay potpurisi ile son buldu. Manisalılar da halay çekerek Manisa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosuna eşlik etti.

Konseri Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, İlçe Başkanı Şener Özten, Şube Müdürleri ile çok sayıda sanatsever takip etti. – MANİSA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.