Kurudere’nin Arıtma Tesisi Yenilendi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Kurudere’nin Arıtma Tesisi Yenilendi

Bu haber 18 Ocak 2019 - 16:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Kurudere Mahallesi’nde bulunan içme suyu arıtma tesisini yeniledi. Günde 110 ton içme suyu arıtılan tesiste yapılan çalışma sayesinde vatandaşlar daha sağlıklı içme suyuna kavuştu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketmeleri için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Turgutlu ilçesine bağlı Kurudere Mahallesi’nde bulunan içme suyu arıtma tesisinde başlattığı revizyon çalışmasını tamamladı. Demir arıtımını sağlayan günlük 110 ton kapasiteli tesiste yapılan çalışma sayesinde mahalle sakinleri daha sağlıklı içme suyuna kavuşmuş oldu.

“Hizmetlerden çok memnunuz”

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Kurudere Mahallesi’nde bulunan içme suyu arıtma tesisinde yapılan yenileme çalışmasından dolayı memnun olduklarını belirten Mahalle Muhtarı Selami Özcan, “Mahallemizin içme suyu ihtiyacını karşılayan kaynaktan çıkan suda demir olduğu tespit edildi. Bu demiri içme suyumuzdan arıtan içme suyu tesisimizin revizyonu da yapıldı. Bu hizmetleri mahallemize ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.