Baybatur, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Baybatur, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Bu haber 10 Ocak 2019 - 15:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, basın mensuplarının insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti.
Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeyle birlikte yazılı ve görsel basının yanı sıra internet medyası ve sosyal medya ile haber alma yelpazesinin genişlediğine dikkat çeken Baybatur, bilginin doğru ve hızlı iletilmesi kadar, güvenilir ve objektif olmasının da oldukça önem kazandığını ifade etti. Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazeteciliğin özellikle çok büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslek olduğuna işaret eden Baybatur, mesajında şunları kaydetti:

“Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumunda olan basın, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarındandır. Karşılıklı ön yargıların yıkılmasında, ön yargılara dayalı korku ve endişelerin ortadan kaldırılmasında önemli bir güç olan basın, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, demokrasinin yaşatılması, demokratik değerlerin güçlendirilmesi adına önemli bir görev ifa etmektedir. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medya, toplumsal kalkınma ve gelişmenin sağlanmasında, yerli ve milli değerlerimizin benimsetilmesinde önemli bir yere sahiptir. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır. Milletimizin gözü, kulağı ve sesi olan gazetecilerimizin; basın meslek ilkelerini gözetmesi, özel hayata ve kişilik haklarına saygı göstermesi, dünyanın en zengin dillerinden biri olan Türkçemizin kullanılmasına ve korunmasına özen göstermesi de son derece önemlidir. Basın mensuplarının haklarının korunması, çalışma şartlarının günün ihtiyaçlarına göre iyileştirilmesi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle çalışmalarını özveriyle sürdüren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.