30 Sokak 30 Bin Metrekarelik Kilit Parke Taşıyla Yenilendi   « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

30 Sokak 30 Bin Metrekarelik Kilit Parke Taşıyla Yenilendi  

Bu haber 02 Ocak 2019 - 11:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turgutlu Belediyesi, 9 mahallenin 30 sokağını kapsayan kilit parke taşı döşeme çalışmalarını tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık 30 bin metrekare parke taşı döşenen sokaklarda ikamet eden vatandaşlar yeni yıla yeni yollarla girerken, çalışmaların hayırlı olmasını dileyen Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Kullanıma elverişsiz sokaklarımızı sil baştan yeniledik. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Hem şehir merkezinde hem de merkeze uzak kırsal mahallerdeki yol yapım ve yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Turgutlu Belediyesi, çalışmalar kapsamında Albayrak, Ergenekon, Kurtuluş, Mustafa Kemal, Urganlı, Yıldırım, Yedieylül, Yiğitler, Selvilitepe Mahalleleri’nin 30 sokağını sil baştan yeniledi. Albayrak Mahallesi’nde İnan, Güvercin, Buse Kamalı, Aydınlık, Dereli ve Fuzuli Sokak üzerinde toplam 6 bin 650 metrekare, Ergenekon Mahallesi’nin Ömer Seyfettin, Şehit Selami ve Dinç Sokak üzerine toplam 4 bin 750 metrekare, Kurtuluş Mahallesi’nin Aras ve Şehit Ali Şahin Sokağı’na bin 60 metrekare, Mustafa Kemal Mahallesi’nin Demircan, Candan, Simge ve Ürkmez Sokağı’na 2 bin 300 metrekare, Urganlı Mahallesi’nin Kolay, Sağlık, Mehmet Çakır ve 14 Nolu Sokağı’na 4 bin 500 metrekare, Yıldırım Mahallesi’nin Yan, Yalı ve Çatalçeşme Sokağı’na toplam 5 bin metrekare, Yedieylül Mahallesi’nin Kuzu, Kuzucuk, Özsoy ve Ertan Sokağı’na 2 bin metrekare, Yiğitler Mahallesi’nin Akın Sokağı’na bin 700 metrekare, Selvilitepe Mahallesi’nin İlkyaz, Başak ve Tuba Sokağı’na bin 500 metrekare parke taşı döşedi.

30 Sokağın Sakinleri Yeni Yıla Yeni Yollarla Girdi

İlçenin doğusundan batısına kadar ihtiyaç duyulan her bölgenin yol sorunlarını minimuma indirdiklerini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, çalışmaların mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diledi. Başkan Şirin, “Yaklaşık 30 bin metrekarelik kilit parke döşediğimiz sokaklarımızı sil baştan yenileyerek halkımızın kullanımına açtık. Takribi 2 aylık süreç neticesinde şuanda eskisinden çok daha kullanışlı yollara sahip olduk. Yeni yıla yeni yollarımızla giren hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.