İşte Turgay Şirin’in 5 Yılda 50 Projeden İlk 7’si « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

İşte Turgay Şirin’in 5 Yılda 50 Projeden İlk 7’si

Bu haber 31 Aralık 2018 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesinde bir seçim kitapçığı yayınlayan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Turgay Şirin 5 yılda hangi projelerini hayata geçirdi, hangileri hayal olarak kaldı. www.turgutludabugun.com olarak bu projeleri sizler için derliyoruz.

5 Yılda 50 proje adı altında seçim vaatleri kitapçığı hazırlayan Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin’in kitapçığının ilk 2 sayfasında yer alan 7 projeyi bu gün sizler için tekrar yayınlıyoruz. Belediye başkanı Turgay Şirin’in işte hayata geçirdiği ve geçiremediği projeler şu şekilde;

1. Proje; Selvilitepe Battı Çıktı ve Üst Geçidi (Yapılıyor)

2. Proje; Alparsan Türkeş Meydanı düzenlemesi, eski garaj kavşağı battı – çıktısı ve üst geçidi. (Yapılıyor)

Bu iki proje Manisa Büyükşehir belediyesi tarafından birleştirilerek Alparslan Türkeş Battı-Çıktı Köprülü Kavşak Projesi olarak yapımına devam etmekte ve önümüzdeki haftalarda tamamlanması beklenmekte.

3. Proje; Ergenekon mahallesi kavşağı (Yapılmadı)

Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin’in sürekli olarak gündeme getirdiği Ergenekon mahallesi girişine battı – çıktı kavşak projesinin yapılması iddiaya göre ihaleye çıktı ama Turgutlu Belediyesi tarafından ihalesi iptal etti. Proje şuan için hayata geçirilemedi Proje aşamasında.

4. Proje; Biyo Enerji Santrali (Yapılmadı)

Turgutlu için oldukça ütopik olan büyükşehirlerde dahi zorla hayata geçirilen Biyo enerji santrali Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisa’da gerçekleştirilmekte. Buna karşın Turgutlu’nun çöpleri ise manisa’daki bu tesise taşınmakta. Proje Yapılmadı – Yapılamadı.

5. Proje; OSB Artıma Tesisi (Yapılmadı)

Turgutlu Organize Sanayi Bölgesine arıtma tesisi şuan için hayata geçirilmiş yada öğrendiğimiz kadarıyla gündeme alınmış bir proje değil.

6. Proje; Meyve – Sebze Seracılığı (Yapılmadı)

Turgay Şirin’in hayata geçirmeyi hedeflediği projelerden bir tanesi olan sera projesi de askıda kaldı.

7. Proje; Meyve – Sebze Fideciliği (Yapılmadı)

Bir önceki projeye entegreli olarak hayata geçirilmesi hedeflenen ama bu zamana kadar bizim bildiğimiz kadarıyla herhangi bir adımın dahi atılmadığı bir proje.

Turgay Şirin’in 5 yıl önceki vaatleri arasında yer alan ve kitapçığının ilk sayfasında yer alan 7 projesi sizler için derledik. Buna göre ilk 7 projeden 5’i yapılmazken, 2’si ise tek proje ile hayata geçiriliyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.