MASKİ’den Yağmursuyu Izgara Temizliği Mesaisi « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

MASKİ’den Yağmursuyu Izgara Temizliği Mesaisi

Bu haber 24 Aralık 2018 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, kış aylarında yaşanabilecek olası su birikintilerine engel olmak adına gerçekleştirdiği yağmur suyu ızgara temizlik çalışmalarına Barbaros, Merkez Efendi, Atatürk, Akpınar, Peker ve Göktaşlı mahalleleri ile devam etti.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların yağışlardan olumsuz etkilenmesini engellemek amacıyla yol güzergahlarındaki yağmur suyu ızgara temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerine bağlı Barbaros, Merkez Efendi, Atatürk, Akpınar, Peker ve Göktaşlı mahallelerinde tıkalı olan noktalar tespit edilerek yağmur suyu ızgara temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Yağışlı havalarda su birikintileri oluşmaması için çalışmalara devam eden MASKİ, yağmur suyu ızgaralarının temizliğini de titizlikle yürüterek Manisalıların sorunsuz bir kış dönemi geçirmesi için gerekli her türlü önlemi alıyor.

“Vatandaşımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz”

Vatandaşlara sorunsuz bir kış mevsimi yaşatmak için çalıştıklarını vurgulayan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay,  “Şiddetli yağışlarda vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için Manisa’mızın 17 ilçesinde yağmur suyu ızgaralarını düzenli olarak temizliyoruz. Ekiplerimiz, ızgaraların temizliği ile bakım onarım çalışmalarını programlı bir şekilde sürdürüyorlar. Amacımız, yoğun yağışlardan kaynaklanabilecek tıkanıklıklar nedeniyle olası sel ve su taşkınlarına karşı önlem almaktır. Bu kapsamda yağmursuyu hatlarının sağlıklı çalışması ve sokaklarda su birikintilerine mahal verilmemesi için ızgaralara çöp atılmaması noktasında vatandaşlarımızın da duyarlı olmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.