Turgutlu’yu Dünyaya Tanıtan Kasap Ekrem’e Gecikmeli Jest « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

Turgutlu’yu Dünyaya Tanıtan Kasap Ekrem’e Gecikmeli Jest

Bu haber 23 Aralık 2018 - 20:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Şirin’den Dünyanın Konuştuğu Turgutlulu Esnafa Jest

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, sevimli kediyle yaşadığı diyalog videdosuyla ünü tüm dünyayı saran Kasap İkram Korkmazer’e ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında Kasap Korkamazer’e jest yapan Başkan Şirin, hazırlattığı yağlı boya tabloyu kendisine hediye ederken, Korkmazer de jestinden dolayı Başkan Şirin’e teşekkür etti.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, kasap dükkanında ‘Yeşim’ adlı kedisiyle yaşadığı diyalog videosunun sosyal medyada yayılmasıyla birlikte ünü Türkiye’yi aşan esnaf İkram Kormazer’e sürpriz bir ziyarette bulundu. İkram Korkmazer’i dükkanında ziyaret ederek hayırlı işler dileklerinde bulunan Başkan Şirin, Korkmazer’e hazırlattığı yağlı boya tabloyu hediye etti. Başkan Şirin’e bu güzel hediyesi için teşekkür ettiğini belirten Kasap İkram Korkmazer, “Turgutlu’da 37 yıldır kasaplık mesleğini icra ediyorum. Kedimiz Yeşim ile yaşadığımız diyalog sayesinde adımızı ve ilçemizi tüm dünya duydu. Videomuz sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından izlendi, halen daha izlenmeye devam ediyor. Sağolsun Belediye Başkanımız Turgay Şirin, bugün sürpriz bir ziyarette bulunarak çok güzel bir hediye takdim etti. Kedi Yeşim ile yaşadığımız anı yağlı boya tablo yaptırarak bana hayatımın en güzel hediyelerinden birini verdi. Ben Başkanım’a göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ve bu güzel hediyesinden dolayı çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum” dedi.

“İçtenlik ve Samimiyet Dolu Video Yüzümüzü Güldürüyor”

Hayvansever dostu kasap olarak adı ülke sınırlarını aşan İkram Korkmazer’e hayvanlara karşı gösterdiği sevgiden dolayı teşekkür ettiğini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ise, “İkram kardeşimizin bu duyarlılığı bilindiği üzere ülke sınırlarını aştı. Kendisi hem Turgutlu’muzun hem ülkemizin bir yüzü oldu. Video her izlediğimizde bizleri gülümsetiyor. Gerçekten ‘bu sıcaklık ve içtenlik sadece Turgutlumuz’da olurdu’ diyoruz. Göstermiş olduğu hassasiyet için bizler de onu ve kedi Yeşim’i ölümsüzleştirmek adına o anın bir yağlı boya tablosunu hazırlattık. Kendisine hayvanlara gösterdiği ilgi, alaka ve hassasiyet için bir kez daha teşekkür ediyorum. Esnaflarımıza örnek teşkil edecek bu duyarlılığı ve samimiyeti gerçekten takdire şayan. Böylesi güzel olayların tekrar etmesini diliyorum. Yeşim bugün aramızda değil ama Yeşim gibi ismi olan ya da olmayan tüm hayvanlarımıza sahip çıkmamızın, onların daha güzel bir Turgutlu’da yaşamalarına yönelik imkanlarımızı tesis etmemizin insanlık görevimiz olduğu kanaatindeyim. Bu vesileyle bir esnaf olarak Ahilik Kültürümüz’ün tüm vasıflarını en iyi şekilde uygulayan ve üzerine ne mutlu ki hayvan sevgisini de koyan İkram Korkmazer’e tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.