MASKİ, Salur’un İçme Suyu İhtiyacını Yeni Sondaj ile Karşılıyor « Turgutlu'da Bugün – Tarafsız Güncel Haber

MASKİ, Salur’un İçme Suyu İhtiyacını Yeni Sondaj ile Karşılıyor

Bu haber 18 Aralık 2018 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes ilçesine bağlı Salur Mahallesi’ndeki mevcut içme suyu sondajında yaşanan su azalması nedeni ile başlattığı yeni sondajdan numune alım işlemini gerçekleştirdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların daha sağlıklı ve yeterli içme suyu tüketmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Gördes ilçesine bağlı Salur Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacını karşıladığı mevcut içme suyu sondajında yaşanan su azalması nedeni ile başlattığı yeni sondajın delgi çalışmasını tamamladı. 200 metre derinlikte saniyede 6 litre verim elde edilen sondajdan MASKİ teknik personelince numune alım işlemi gerçekleştirildi.

“Tüm hizmetlerden memnunuz”

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu hizmetlerden memnun olduklarını belirten Gördes’in Salur Mahalle Muhtarı Osman Kaplan, “Mahallemizdeki mevcut içme suyu sondajı zamanla mahallemize yetmez oldu. Sağ olsun MASKİ yeni bir içme suyu sondaj çalışması başlattı. Numune alımı yapıldı. İnşallah sonuçlar güzel gelir ve mahallemize yeterli içme suyu ihtiyacı karşılanır. Hizmetlerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.